Informace pro podzim/zimu 2023

Dobrý den,

v tomto článku najdete stručný výstup z páteční infoschůzky s rodiči.

Zásadní změna oproti loňsku nastala ve vedení a v přerozdělení družin. Družinka Sušenek se rozdělila na družiny dvě a to podle věku (mladší a starší, mladší děti si budou vymýšlet nový název, starším dětem zůstává název Sušenky). Rádkyněmi a rádci družin se stali naši členové z řad skautů a skautek. Už loni si zkoušeli vymýšlet program a vést schůzky, na které s nimi ale ještě pořád chodili starší roveři. Od letoška již povedou sami, s programem jim však pořád bude vedení pomáhat.

Schůzky pro nejmenší členy (předškoláci a 1. stupeň ZŠ): každá středa 16.00 – 17.30 v SUDu, rádkyně: Elena Zavadilová (Rosnička): 773 461 883, Barbora Habrová (Tornádo): 725 921 977

Schůzky družiny Sušenek (2. a 3. stupeň ZŠ): každý čtvrtek 16.00 – 17.30 v SUDu, rádkyně: Ester Zelinová (Vážka): 774 947 146, Dorota Blažková (Křupka): 737 019 368

Schůzky družiny Šípů (4. a 5. stupeň ZŠ): každý pátek 14.30 – 16.00 v SUDu, rádci: Tereza Šustrová (Tyčka): 728 122 015, Lenka Pešková (Ponk): 735 010 400, Hynek Svobodný (Upír): 723 090 710

Plán akcí pro první pololetí:

Chtěla bych Vás poprosit. Pokud jste rodič již registrovaného dítěte a nebyli jste na infoschůzce, potvrďte mi, prosím, do SMS, zda bude vaše dítě pokračovat či nikoliv.

Stručně ke komunikaci:

• Informace o novinkách a výpravách najdete vždy na tomto webu.
  • Že jsme přidali něco nového, jde skrz SMS, kterou pošle rádce dané družiny.
  • Proto bych Vás poprosila, abyste měli kontakt na rádce družiny Vašeho dítěte a oni na Vás.
  • Taky bychom Vás chtěli požádat, abyste děti ze schůzek omlouvali, to stejné platí pro výpravy, kde vždy píšeme datum, do kdy má dojít k potvrzení o ne/účasti.
  • Jednou za měsíc také chodí newsletter do e-mailové konference o proběhlých a nadcházejících akcích.

Členy oddílu evidujeme ve Skautském Informačním Systému. Pokud jste rodiče nováčků, ozvěte se mi, prosím, do SMS, kde mi napíšete jméno dítěte, vaše jméno a váš e-mail. Na mail, který mi zadáte, Vám pošlu elektronickou přihlášku, kterou vyplníte. Když tento krok uděláme, bude to znamenat, že by měl 1x za 2 měsíce přijít skautský časopis. Tato registrace zatím není nijak závazná. Závaznou registraci děláme vždy v novém kalendářním roce a ta se již pojí s registračním poplatkem.

Pokud byste měli nejasnosti, či dotazy, vždycky se můžete obrátit na vedoucí oddílu: Renáta Knížová, 722221625,

Mějte se krásně a brzy na viděnou!
Za vedení Osmičky
Renča