o oddílu

O nás

Ahoj! Jsme 8. oddíl slunce a měsíce z Jindřichova Hradce. Jsme skautský oddíl kluků a holek všech věkových kategorií. Scházíme se v klubovnách, které jsou v SUDu (Skautský Univerzální Dům). Vznikli jsme v roce 2023 spojením Čtyřky z Hradce (4. chlapeckého oddílu) a Šedých volavek (5. dívčího oddílu).

Co vlastně děláme?

Na schůzkách hrajeme různé hry, sportujeme, luštíme šifry, zkoušíme různé rukodělné činnosti, trénujeme tábornické dovednosti a mnoho dalšího. Schůzky jsou ale pouze takovou přípravou na větší oddílové akce. Přibližně jednou do měsíce vyrážíme na víkendovou výpravu, kde zažíváme různá dobrodružství. Nejdůležitější akcí oddílu je pak letní tábor, který se tradičně koná v červenci na různých místech republiky. Tábor je takové vyvrcholení celého roku. Není to žádný hotel s obsluhou, tábor si sami stavíme, sami si vaříme a zařizujeme vše potřebné. Zde se ukáže, jak se každý o sebe umí postarat. Ale neděste se, všichni účastníci naše tábory zatím ve zdraví přežili. Kdo si na táboře nebude vědět s něčím rady, může si být jist, že mu nějaký kamarád z oddílu pomůže. Vždyť skauting je především přátelství a spolupráce.

11695829_10204801602380903_2699822069282748109_n

Co je to skauting?

Skauting je celosvětové hnutí založené B. D. Powelem v roce 1907. Od té doby se jeho řady rozrůstají a po založení toho českého v roce 1911 A. B. Svojsíkem i v českých zemích. V současné době je na světě přes 60 milionů skautů ze všech koutů světa.

Jeho cílem je všeobecně rozvíjet mládež, a to jak fyzicky, tak i duševně a duchovně. Být skaut znamená rozvíjet svoje všeobecné dovednosti a připravovat se tak na život. Znamená to trávit čas v přírodě s partou kamarádů, se kterými díky silným zážitkům a zkušenostem dokáže být přátelství na celý život. Znamená to učit se zodpovědnosti a odpovědnosti, která je dětem postupně předávána. Znamená to naučit se pracovat v týmu, rozvíjet soft skills a další dneska tak potřebné zkušenosti.

Skauting se nedá popsat slovy, skauting se musí zažít!

Družiny

Kameny

Skautská skupina slečen ve věku 12-15 let. Schůzky mají každý pátek od 16.30 do 18.00 hod.

Medvědi

Skautská skupina chlapců ve věku 13-15 let.

Havrani

Koedukovaná družina vlčat a světlušek 4. a 5. stupně ZŠ. Schůzky mají každý pátek od 14.30 do 16.00 hod.

Sušenky

Koedukovaná družina vlčat a světlušek 2. a 3. stupně ZŠ. Schůzky mají každý čtvrtek od 16.00 do 17.30 hod.

Hvězdičky

Koedukovaná družina vlčat a světlušek přeškoláků a dětí 1. stupně ZŠ. Schůzky mají každou středu od 16.00 do 17.30 hod.

Schůzky probíhají v SUDu (Skautský Univerzální Dům Růžová 29/II, 377 01 Jindřichův Hradec)

Vedení

Renča (Renáta Knížová)