Schůzky v roce 2022/23

Vážení rodiče,

po vydařeném společném táboře a předchozích výpravách jsme se rozhodli, že naši spolupráci mezi 4. chlapeckým a 5. dívčím oddílem prohloubíme.
Oba naše oddíly se dlouhodobě potýkají s problémem malé účasti na schůzkách u družin vlčat a světlušek.

Rozhodli jsme se tedy, že vyzkoušíme koedukované schůzky.

Tento školní rok to tedy bude vypadat následovně:

mladší světlušky a vlčata
Zde budou nové děti, které přišly z náboru a mladší světlušky.
Schůzky povedou Milan a Marek, pomáhat jim budou skautky z družiny Kamenů.
Scházet se budou 14.30 – 16.00 každý pátek v SUDu.

Starší vlčata a světlušky
Zde budou stávající vlčata (celá družina Medvědů) a starší světlušky.
Schůzky povedou Eliška, Marcipán a Perník.

Scházet se budou 15.30 – 17.00 každý pátek v SUDu.

Skauti a skautky
Skautských družin se koedukace týkat nebude, jejich složení zůstane stejné jako doposud.

Věříme, že spolupráce přinese spousty nových zážitků a zkušeností. V minulém roce jsme se potýkali s nízkým počtem dětí na schůzkách a to způsobovalo problémy s realizací programu.
Dalším důvodem byl velký věkový rozptyl napříč družinou, kvůli kterému bylo často těžké vymýšlet program, aby byl atraktivní a rozvíjel děti tak, jak bychom si přáli.
Doufáme, že díky tomuto kroku se nám podaří zmíněné problémy překonat.

Chápeme že tato změna je velká a vcelku nečekaná, pokud byste tedy měli jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na svého vůdce oddílu. Rádi Vám sdělíme všechny detaily ohledně tohoto rozhodnutí.

V případě zájmu je také možné zorganizovat schůzku pro rodiče, kde odpovíme na všechny vaše nejasnosti.

Za oddílové rady,

Renča a Mimoň